Pięćdziesiąt lat śpiewania Andrzeja Mroza!

Obrazy newsów: mrz.jpgW latach gdy "Harcerz Rzeczypospolitej" był w wersji drukowanej, w każdym numerze miesięcznika ukazywał się "Magazyn Andrzeja Mroza". Był żartobliwie aktualny, wszyscy zaczynali czytanie Haera od MAM! Magazyn ten miał jeszcze jedną tajemnicę, wówczas znaną niewielu. Otóż między newsami, zdjęciami i żarcikami były zaszyfrowane...ingerencje cenzury
w dany numer! To dopiero była gra!
Od lat na harcerskich ogniskach śpiewamy przepiękne "górskie" piosenki druha harcmistrza Andrzeja Mroza, nawet nie zdając sobie sprawy kto jest autorem słów i niepowtarzalnej muzyki!
Dziś Druh Andrzej obchodzi jubileusz 50-lecia swego śpiewania

Zresztą Posłuchajcie sami :)


Okazja w Warszawie już 11 listopada :)

Obrazy newsów: plakat_spotkanie_z_rodziewiczowna.jpg


Żałoba w Puszczańskim Kręgu Czarnego Dębu

Obrazy newsów: wciso.jpg

 

Legenda i twóca Białego Szczepu ZHP im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie - druh hm. Ryszard Wcisło. Instruktor Szczepu 19 Lotniczych im. Żwirki i Wigury w Krakowie, jeden z twórców KIHAM, ZHP r.z. 1918 i ZHR. Puszczanin - Chytry Jastrząb w Gromadzie Orłów Kręgu Czarnego Dębu. Już na Wiecznej Warcie przy Watrze u Pierwszego Gazdy. Do spotkania na Szlaku Druhu! Biały Niedźwiedź z Redakcją Haera

Odprowadzenie Druha Ryszarda na miejsce wiecznego spoczynku: 28.10.2015, o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie 


HR rekomenduje: Debata - "Czy istnieje metoda wedrownicza"

Nasze rekomendacje!

Sobota, 24 październik 2015 o godzinie 15:00

Zakopane, Krupówki 14, siedziba Podhalańskiego Hufca ZHP

Promocja najnowszej książki NWH: Andrzej Wysocki „Bitum" — WODZOWIE I WILKI oraz
debata instruktorska nt. „Czy istnieje metoda wędrownicza?"

Autor książki to były drużynowy krakowskiej „Zielonej Trójki", jeden z organizatorów KIHAM, współzałożyciel ZHR, dziś instruktor Hufca Podhalańskiego ZHP. W książce przeznaczonej dla drużynowych (i kandydatów na drużynowych) drużyn wędrowniczych znajdziecie odbicie wielkiego i różnorodnego doświadczenia „Bituma" (chyba mniej znanego jako Andrzej Wysocki). Odnajdziecie także jego zapał i swadę w wykładaniu swych racji.

Debatę o tym „Czy istnieje metoda wędrownicza" poprowadzi hm. Marian Antonik, wiceprzewodniczący ZHP i hufcowy Podhalańskiego Hufca ZHP. O wędrownictwie i harcerstwie w ogóle dyskutować będą hm. Jolanta Kreczmańska, wiceprzewodnicząca ZHP, hm. Marek Gajdziński, komendant Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy ZHR, hm. Marek Frąckowiak, szef NWH i, oczywiście, hm. Andrzej Wysocki, autor książki „Wodzowie i wilki".

Na spotkanie autorskie i debatę zapraszają Niezależne Wydawnictwo Harcerskie i Podhalański Hufiec ZHP.


1 Sierpnia, godzina W

Cieszymy się tą samą wolnością, o którą walczono 71 lat temu! http://www.tvp.in...szawskiego


II Konferencja
Petycja

Achtung, achtung - Wnimanie, wnimanie, Dajtie Pozor Cool


Właśnie została opublikowana petycja skierowana do Rady Naczelnej o wstrzymanie dalszych bezpłodnych dyskusji na temat zmian w redakcji Prawa Harcerskiego i rozpoczęcia dyskusji o zmianach w systemie pracy z drużynowymi dzięki którym zyskają Oni większą świadomość prawa harcerskiego oraz zyskają szersze możliwości pracy wychowawczej. Zresztą Przeczytajcie sami i jeśli również Wasze zdanie jest taki to Podpisujcie. Niech zadziała RUCH.

http://zmienmy.to/…/chcemy-ogolnopolskiej-rozmowy-nad-syst…/

powiadomcie również znajomych i nieznajomych też Laughing Czas na działanie.