Nawigacja
Artykuły: Na Gorąco
hm. Marian Antonik - Kim jestem by osądzać?

"W naszej kulturze przyjęło się uważać za prawdę dwa wierutne kłamstwa. Pierwsze – że jeśli nie podzielasz czyichś przekonań i nie popierasz wyborów życiowych, to znaczy że uważasz tę osobę za wroga, nienawidzisz jej i się jej boisz. Drugie- że kochać kogoś, to zgadzać się ze wszystkim, co ta osoba twierdzi i robi. Jedno i drugie to nonsens. Nie trzeba rezygnować z własnych przekonań, żeby żywić do kogoś przyjaźń i życzyć mu jak najlepiej" (Rick Warren)


Piotrek Pojnar: Trzy Pióra

Trzy Pióra – Trzy rodzaje Głodu

 

Pewien myśliwy, polujący na pustyni na dzikie zwierzęta zobaczył, jak abba Antoni żartuje z braćmi i bardzo się zgorszył. Starzec więc, pragnąc go przekonać, że z braćmi trzeba postępować łagodnie, powiedział mu: 


Ruch Skautowy ofiarą reżimu nazistowskiego - oświadczenie - 10.03.2010

Mija blisko 10 lat od kiedy zamieściliśmy na stronie newsowej HR-a  oficjalne oświadczenie WOSM w sprawie insynuacji medialnych dotyczącym okresowo odtajnianych materiałów Tajnej Służby Zjednoczonego Królestwa, a dotyczących relacji Światowego Biura Skautowego i Lorda Baden Powella z władzami hitlerowskich Niemiec. 
Wydawałoby się że minęło dość czasu by dotarło to do świadomości harcerzy, a zwłaszcza instruktorów. Ale okazuje się że nadal wolą wierzyć publikacjom "brukowym" ...