ZLOT STULECIA HARCERSTWA POLSKIEGO KRAKÓW 2010
Od RedakcjiŹródło: Czuwaj - edycja zlotowa ( Zlot Kadry ZHP w Małeczu 19-23 sierpnia 2009)
Str 21
"Ważne: Jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego Kraków 2010
Druhny i Druhowie !
Przygoda puka do naszych drzwi, najbardziej niezwykła ze wszystkich harcerskich przygód.
Czeka nas jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego Kraków 2010 !
Wyjątkowy, w 100 lat od czasu, gdy na ziemiach polskich zaczęły powstawać pierwsze harcerskie zastępy. Kto wtedy myślał o tak odległej przyszłości, kolejnych pokoleniach harcerek i harcerzy, którzy bedą służyć Bogu i Polsce, wędrować w poszukiwaniu wiedzy i umiejętności przydatnych przez całe życie ?
Minął wiek, cała epoka kataklizmów , wojen, chwil wzniosłych i wypełnionych radosnym śmiechem. Harcerstwo stało się stylem życia kolejnych licznych pokoleń, stało się ważne dla bardzo wielu Polaków. Hart ducha, pogoda i jasny wzrok łaczy nas, dzisiejszych harcerzy, z tymi którzy w 1910 roku tworzyli pierwsze zastępy. Łączy nas ta sama idea, nadal aktualna - mimo upływu czasu i zmiany warunków, w jakich żyjemy.
Pokażmy sobie i innym, że naszą siłą są niezmienne wartości, a Zlot bedzie okazją do wspólnego harcowania.
W dniach 16-24 sierpnia 2010 r. czekają na nas krakowskie Błonia, wyjątkowe miejsce w samym sercu Krakowa, Miasta, które podobnie jak harcerstwo, nadal jest młode i tętni życiem, a jednocześnie jest strażnikiem polskiej historii.
Już niebawem w swoim hufcu znajdziecie informacje, co należy zrobić, aby wziąć udział w Zlocie, i jakie zadania przedzlotowe należy zrealizować. Wierzę, że wszyscy spotkamy się za rok w Krakowie i wspólnie przeżyjemy wyjątkowe chwile. Nie przegapcie okazji, która trafia się raz na sto lat !
Czuwaj !
hm. Krzysztof Budziński
Komendant Zlotu Kraków 2010
Małecz, 23 sierpnia 2009 r. "


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.