Nieznana audycja o Andrzeju Małkowskim z Radia Wolna Europa
Możecie po raz pierwszy posłuchać audycji nagranej w zakazanym w Polsce do końca lat 80-tych ub. wieku Radiu Wolna Europa. Są to wspomnienia Olgi Małkowskiej oraz żyjących jeszcze przyjaciół i współpracowników Twórcy Harcerstwa. Warto!

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/849258,Alkohol-papierosy-karty-Andrzej-Malkowski-mial-inny-pomysl-na-zycie
A jednak jest szansa!!!!
POWSTANIE WAŻNE DLA POLSKI MUZEUM

Po 103 latach od założenia pierwszych drużyn polskich skautów wykonano ważny krok przybliżający powstanie Muzeum Ruchu Harcerskiego. Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa podjął decyzję o współfinansowaniu projektu adaptacji na ten cel podkrakowskiego fortu pancernego "Łapianka". To znacznie ułatwi pozyskanie środków unijnych - liczą organizujące tę placówkę władze Krakowa.


Muzeum Ruchu Harcerskiego będzie instytucją Gminy Kraków, która w 2009 roku przeznaczyła na ten cel poaustriacki fort pancerny 52a Łapianka przy ul. Fortecznej, jeden z obiektów obronnych Twierdzy Kraków. Przesądziła o tym między innymi lokalizacja zabytkowego obiektu tuż obok drogi Kraków-Zakopane, zarazem 500 metrów od zjazdu z autostrady A4. To ważne, bo muzeum ma być placówką o ogólnokrajowym zasięgu i powinno być łatwo dostępne dla grup harcerskich z całej Polski. Powstająca instytucja ma łączyć wszystkie nurty polskiego skautingu, pełniąc zarazem funkcję stanicy harcerskiej z rozbudowanym zapleczem recepcyjno-konferencyjnym. Czytaj więcej: http://www.skozk.pl/aktualnosci/w-zabytkowym-forcie-powstanie-wazne-dla-polski-muzeum.html
Film, jako argument w dyskusji, czy zmieniać Prawo Harcerskie
Filmik na you tubie
Polecamy ten film, warto się zastanowić nad jego treścią w kontekście ostatniej dyskusji na temat Prawa Harcerskiego. Ciekawe, czy my tak naprawdę nie uciekamy od problemów współczesności???
Świąt pełnych radości, Nowego Roku w pełni szczęścia!
Redakcja "Harcerza Rzeczypospolitej" życzy wszystkim spokojnych, zdrowych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia. A nowy, nadchodzący rok 2014 niech przyniesie Wam szczęście, miłość i radość pod Błękitnym Niebem!
Czuwaj!

http://www.youtube.com/watch?v=fOCT7qoOleU
13 Grudnia: WRONA SKONA! Pamiętacie ?
Byliśmy akurat na wyjazdowym Kręgu Instruktorskim Białego Szczepu w Bukowinie Tatrzańskiej. Było nas około czterdziestki - takie to były czasy, że KI Szczepu liczył sobie trochę luda. W nocy obudził mnie Andrzej, który miał dziwny zwyczaj zasypiania przy włączonym radiu. Piotrek, mówi - wojna jest! Chyba zdurniałeś, ale w radiu dalej "leciał" generał Wojciech J. Dzień śliczny, widok na Tatry, ale nastroje ponure. Rada w radę - wracamy do Krakowa. Poszliśmy do PKS-u, wsiadamy, pustki! Kierowca mówi - harcerze? Dziś jedziecie za darmo! Byliśmy w zimowym rynsztunku, co oznaczało zimowe wojskowe kurtki...do rogatywek Po drodze wsiadał milicjant. Jak nas zobaczył, wysiadł jeszcze szybciej niż wsiadał. W Nowym Targu puchy, tylko przed komitetem PZPR stał opancerzony transporter Skot, ale z niewidoczną załogą. Kraków przywitał nas sporym bałaganem milicyjnym pod siedzibą Solidarności. Tak skutecznie obstawili gmach na Alejach od frontu, że wszyscy uciekli tyłem. Rozeszliśmy się do domów. Ustalony tryb konspiracyjnych zbiórek alarmowych okazał się zbędny, bo ZHP nie został zawieszony, co nam przyniosło pewien niesmak. Ale włączyliśmy się w Pomoc Zimową we współpracy z Krakowską Kurią, i było co robić. Nawet zimowiska się odbyły! W nocy, przy księżycu, na stokach Rusińskiego Wierchu cały obóz wydeptał w śniegu gigantyczny napis: WRONA SKONA!
Ignacy Jan Paderewski - wielki symbol Niepodległości!
Brakuje nam wiedzy o bezkompromisowej, bezdyskusyjnej postawie umiłowania Ojczyzny. O tym jak łączyć talent, pracę z postawą umiłowania Polski ponad wszelkie podziały. A przecież w zasięgu słuchu i wzroku mamy postać Ignacego Jana Paderewskiego, największego pianisty świata XX wieku i polityka, który obok Marszała wywalczył nam wolność!
Link Link
Nowy HR ! - Nr 2/2013
Już jest - Nowy HR ! - Nr 2/2013