Nawigacja
Washington Post: Skauci Ameryki zmieniają nazwę. Oto dlaczego teraz nazywają się Scouting America

Washington Post, 8 maja 2024 r.

Skauci Ameryki zmieniają nazwę. Oto dlaczego teraz nazywają się Scouting America

Jamie Stengle - Associated Press - Środa, 8 maja 2024 r.

DALLAS - Po ponad stu latach Boy Scouts of America zmienia nazwę na Scouting America, co jest kolejnym poważnym wstrząsem dla organizacji, która do niedawna dumnie opierała się zmianom.

Założona 114 lat temu organizacja była ostatnio pogrążona w kłopotach z powodu zalewu roszczeń dotyczących wykorzystywania seksualnego i zgłoszonego bankructwa, wymuszonego roszczeniami. Obecnie organizacja skłania się ku bardziej otwartemu i inkluzywnemu podejściu, ponieważ dziewczęta dołączają do jej szeregów.

„Wysyłamy naprawdę silny sygnał do wszystkich w Ameryce, że mogą przyjść do tego programu, mogą wnieść swoje autentyczne ja, mogą być tym, kim są i będą tu mile widziani” - powiedział Roger Krone, który jesienią ubiegłego roku objął stanowisko naczelnego skauta i dyrektora generalnego.

Zmiana została ogłoszona we wtorek na krajowym spotkaniu skautów na Florydzie, ale wejdzie w życie dopiero w lutym 2025 roku.

Oto, co doprowadziło do tej zmiany i dlaczego ma ona znaczenie:

Nowa nazwa kładzie nacisk na inkluzywność. Krone powiedział The Associated Press, że organizacja chce, aby nazwa była jasna, że wszystkie dzieci i nastolatki są „bardzo, bardzo mile widziane”.

Dodał, że kiedy ludzie pytają, dlaczego organizacja potrzebuje nowej nazwy, wskazuje na historycznie najniższą liczbę członków.

Podobnie jak inne organizacje, skauci stracili członków podczas pandemii, kiedy uczestnictwo było trudne. Najwyższy punkt w ciągu ostatniej dekady miał miejsce w 2018 r., kiedy było ponad 2 miliony członków. Obecnie organizacja obejmuje nieco ponad 1 milion młodych ludzi, w tym ponad 176 000 dziewcząt i nastolatków. Historycznie członkostwo osiągnęło szczyt w 1972 roku, gdy wynosiło prawie 5 milionów.

Krone powiedział, że chociaż nazwa się zmienia, rdzeń organizacji pozostaje taki sam. „Nasza misja pozostaje niezmieniona: jesteśmy zaangażowani w nauczanie młodych ludzi”, aby byli przygotowani do życia, oznajmił w swym pisemnym oświadczeniu.

Organizacja zaczęła przyjmować chętnych deklarujących orientację homoseksualną w 2013 r., a w 2015 r. zniosła całkowity zakaz przynależności dla dorosłych liderów o tej orientacji. W 2017 roku organizacja ogłosiła, że od 2018 roku również dziewczęta będą przyjmowane do drużyny harcerek, a dwa lata później do flagowego programu harcerskiego organizacji - przemianowanego na Scouts BSA.

Ponad 6 000 dziewcząt osiągnęło już „kultowy” stopień Eagle Scout. W inauguracyjnej grupie Skautek Orlich w 2021 roku znalazło się prawie 1000 nastolatek i młodych kobiet.

Zanim w 2017 r. ogłoszono, że dziewczęta zostaną dopuszczone do wszystkich stopni, skauci ogłosili, że pozwolą transpłciowym chłopcom na zapisanie się do programów tylko dla chłopców. W tym tygodniu organizacja oświadczyła, że wszyscy młodzi ludzie, w tym dzieci transpłciowe, są mile widziani w ramach polityki inkluzywności członkostwa.

Kiedy w 2020 roku Boy Scouts of America ubiegała się o ochronę przed bankructwem, została wymieniona w około 275 procesach sądowych i poinformowała ubezpieczycieli, że jest świadoma kolejnych 1400 roszczeń.

W ubiegłym roku sędzia federalny podtrzymał plan upadłościowy o wartości 2,4 miliarda dolarów, umożliwiający organizacji dalsze działanie przy jednoczesnym zrekompensowaniu dla ponad 80 000 mężczyzn, którzy złożyli roszczenia, twierdząc, że byli wykorzystywani seksualnie jako dzieci i nastoletni harcerze.

Rebranding może nieść z sobą ryzyko zrażenie zwolenników, którzy uważają, że zmiana jest niepotrzebna, powiedział David Aaker, wiceprezes krajowej firmy Prophet zajmującej się brandingiem i marketingiem. Opisał jednak rebranding skautów jako rozsądny, mówiąc, że rozpoczyna on nową dyskuscę wokół organizacji, a jednocześnie nie jest na tyle drastyczny, by twierdzić że zbytnio odbiega od pierwotnej misji skautingu.

„To jednorazowa szansa na opowiedzenie nowej historii” - powiedział Aaker, który jest również emerytowanym profesorem w szkole biznesu Haas na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Narodowa Organizacja Kobiet wezwała skautów do otwarcia członkostwa dla dziewcząt we wszystkich swoich szeregach. Bear Atwood, wiceprezes NOW, powiedział, że zmiana nazwy „sygnalizuje, że dziewczęta nie tylko mogą dołączyć, ale są mile widziane”.

Reakcje w Internecie we wtorek wahały się od tych podekscytowanych i wspierających do tych, którzy potępiali fakt, że „chłopiec” nie pojawia się już w nazwie. „Wokeness niszczy wszystko, czego dotknie” - napisał na platformie społecznościowej X Andrew Clyde, republikanin ze stanu Georgia.

Girl Scouts of the USA - odrębna organizacja od Boy Scouts of America - nie zgadzała się z tym, że Boy Scouts otworzyła swoje drzwi dla dziewcząt we wszystkich drużynach i złożyła pozew sądowy, twierdząc, że spowodowało to zamieszanie i zaszkodziło ich wysiłkom rekrutacyjnym. Obie organizacje zawarły ugodę po tym, jak sędzia odrzucił te roszczenia, stwierdzając, że obie grupy mogą swobodnie używać słów takich jak „skauci” i „skauting”.

Po zawarciu ugody w 2022 r. Girl Scouts stwierdziło, że obie organizacje „z niecierpliwością czekają na skupienie się na swoich misjach”, podczas gdy Boy Scouts stwierdziło, że porozumienie przyniesie „nowy okres współpracy” między organizacjami.

Girl Scouts nie skomentowała od razu zmiany nazwy Boy Scouts.

Boy Scouts of America oficjalnie stanie się Scouting America dopiero 8 lutego 2025 roku, w 115. urodziny organizacji. Krone powiedział jednak, że spodziewa się, że ludzie zaczną natychmiast używać tej nazwy.

___

Reporter Associated Press Jim Vertuno w Austin przyczynił się do powstania tego raportu.

Copyright © 2024 The Washington Times, LLC.


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.