Nawigacja
Artykuły: Ruch skautowy na świecie
Cole: Próba Harcerza Orlego, jak to robią w BSA

Hej! Jestem Cole, skaut stojący za stroną ScoutSmarts.com. Zdobyłem stopień Skauta Orlego kilka lat temu, a po tej próbie zdobyłem praktykę, jak być niezawodnym drużynowym. Choć wtedy nie zdawałem sobie z tego sprawy, harcerstwo pomogło mi ukształtować moje życie! Chociaż nie mogę powiedzieć mojemu przyszłemu życiu tego, co wiem teraz, mogę przekazać wam całą mądrą harcerską wiedzę, którą chciałem poznać, gdy dopiero zaczynałem.


Washington Post: Skauci Ameryki zmieniają nazwę. Oto dlaczego teraz nazywają się Scouting America

DALLAS - Po ponad stu latach Boy Scouts of America zmienia nazwę na Scouting America, co jest kolejnym poważnym wstrząsem dla organizacji, która do niedawna dumnie opierała się zmianom.


Młody Tolkien w młodym skautingu

Czy czytając "Hobbita" lub "Władcę Pierścieni" mieliście czasem wrażenie, jak bardzo te książki są "skautowe"? Przecież te opowieści to gotowe fabuły i obrzędowości harcerskich obozów i drużyn. Podobnie zawarte na kartach książek rozważania idealnie pasują do treści Prawa i Przyrzecznia. 
Przypadek? Nie sądzę.
J. R. R. Tolkien był bowiem wśród pierwszych skautów. Taką informację odkrył Ryszard Derdziński "Galadhorn", jeden z najwybitniejszych polskich tolkienistów i badacz tajemnic domu Tolkienów.Ruch Skautowy ofiarą reżimu nazistowskiego - oświadczenie - 10.03.2010 [przypomnienie]

Mija blisko 10 lat od kiedy zamieściliśmy na stronie newsowej HR-a  oficjalne oświadczenie WOSM w sprawie insynuacji medialnych dotyczącym okresowo odtajnianych materiałów Tajnej Służby Zjednoczonego Królestwa, a dotyczących relacji Światowego Biura Skautowego i Lorda Baden Powella z władzami hitlerowskich Niemiec. 
Wydawałoby się że minęło dość czasu by dotarło to do świadomości harcerzy, a zwłaszcza instruktorów. Ale okazuje się że nadal wolą wierzyć publikacjom "brukowym" ...Potęga Radości [pierwotna data 25.05.2019]

Bez Radości nie ma skauta. Nie ma harcerza. Radość, taka elfio-hobbicka, trochę na progu niefrasobliwości, jest warunkiem nie tylko wzrastania w skautingu, ale wręcz bycia skautem. Człowiek skwaszony w harcerstwie nie ma czego szukać.


Wilk Samotnik, Harce młodzieży polskiej po nowemu ?
Mamy tłumaczenie poradnika dla skautów "Beara" Gryllsa

Wilk Samotnik: Bear Grylls - z Everestu na szczyt Brytyjskiego Skautingu !
Najmłodszy Zdobywca Everestu i telewizyjny prezenter programów akcji Bear Grylls został w roku 2009 naczelnikiem Skautów Brytyjskich.