Nawigacja
Artykuły: Prosto w oczy !
Wyrwane z listy dyskusyjnej - dwugłos o "magicznej ustawie"
Wokół tematu ustawy jest strasznie dużo demagogii...

Maciej Pietraszczyk: LOST
Zagubieni niespodziewanie znaleźli się na jakiejś wyspie nie mając pojęcia gdzie są, ani w którą stronę wydobyć się z pułapki. Co jakiś czas do ich świadomości dociera sygnał, że nie są jednak sami i obok nich toczy się normalne życie, ale niewiele to zmienia.

Grzegorz Skrukwa: Co naprawdę dziś robią harcerze?
...czyli przyjrzyjmy się technikom harcerskim. Wyzwaniem był post g00rka na liście "czuwaj", jeszcze z lutego 2008

Maciek Pietraszczyk: Mitologia, czy kłamstwa?
W portalu zhp24 Rafał Klepacz rozprawia się harcerskimi mitami. Wzorem Adama, czy też Jamiego z popularnego programu stacji "Discovery" bierze na warsztat kolejne krążące po ZHP legendy i nicuje je na lewą stronę bezwzględnie zostawiając z nich proch. Szkopuł w tym, że Adam i Jamie czasem potwierdzają mity jako prawdę, a czasem zawieszają rozwiązanie nie potwierdzając ich, ani nie podważając. Rafał takiej szansy nie daje.

Piotr Niwiński: Harcerstwo nadal nudne !
"I ja nie tylko w sobie widzę schyłkowość. Czuję, jak otacza mnie ona ze wszystkich stron. Coś się kończy, ale czy coś się zaczyna? Gdzie ci młodzi gniewni, co świat podpalą w imię słusznych idei? Choćby przez śmierć, przez Boga... Gdzie ci, co stworzą nowe KIHAM-y, nowy ZHR? Niechby wieszali, kłuli, rąbali i palili. Ale oni tylko nudzą" hm Pawł Wieczorek "Kohub" /ZHR/

Maciek Pietraszczyk: Wielkie nieporozumienie
Harcerstwo ze swej istoty i charakteru jest osadzone w chrześcijaństwie, głosi i realizuje chrześcijańskie nauki moralne. Tak jak chciał Baden-Powell, przenosi chrześcijańskie ideały na poziom życia codziennego. Ale harcerstwo zagubiło swoją drogę i zeszło na manowce oferując z jednej strony bezideową organizację zabawowo-kolonijną, a z drugiej lansując koncepcję iście faryzejską.

Maciek Pietraszczyk: Dziury w burcie
ZHP przypomina "Titanica", który już dawno zderzył się z górą lodową, ale nikt tego nie zauważa. Gdzie w poszyciu naszego statku pojawiły się luki?