Nawigacja
Od redakcyjnej Watahy ... kilka słów ... [HR I-II 2021]

Od redakcyjnej Watahy ... kilka słów ... [HR I-II 2021]

 

Bardzo trudno jest wybrać dobrą perspektywę opisu tego, co dzieje się w Ruchu Harcerskim w drugim roku pandemii...

W ocenie minionych miesięcy siłą faktu zajmowaliśmy się sytuacją drużyn w obliczu sanitarnych obostrzeń. Wydaje się, że organizacje harcerskie w większości środowisk całkiem nieźle poradziły sobie z zakazami, ograniczeniami, obostrzeniami, mimo trudnych i niejasnych przepisów, które wydawano. Niewątpliwie pomogła w tym chęć niesienia pomocy, bardzo potrzebnej w czasie "lockdownu". Niemniej, uśpienie środowisk mogło, przed tegoroczną akcją letnią, sięgać nawet 30 procent. Zobaczymy.

Powrót do szkół powinien ułatwić nabór do drużyn, jak też i jak najszersze wyprowadzenie braci harcerskiej w teren. Mamy też nadzieję, że nieco drużynowym pomógł nasz specjalny, "covidowy" numer HR, nadal dostępny w Biblioteczce Kręgu Płaskiego Węzła.

Mamy "na tapecie" kilka Zjazdów harcerskich Organizacji. Wspaniale przeprowadzil w "namiotowych" warunkach swój zjazd ZHR. Przewodniczącym został druh hm Karol Siergiej, prawnik. Myślimy, że to znakomity wybór. Życzymy owocnych i bezkonfliktowych obrad i równie "młodych władz" ZHP w grudniu b.r. Oby nieunikniony rozwój kolejnej fali epidemii nie zmienił planów.

Nowopowstała Federacja Harcerska "Zarzewie", po wyborach władz szykuje pierwszy zlot, o czym z pewnością napiszemy. 

Rok temu ZHR a teraz ZHP, podczas #Economic_Forum Forum Ekonomicznego 2021 w Karpaczu tytuł Organizacji Pozarządowej Europy Środkowo-Wschodniej Roku 2020 trafił do Związku Harcerstwa Polskiego. Cieszymy się, bo to sukces całego Ruchu harcerskiego i to rok po roku!

 

Zapraszamy do śledzenia naszej fejsowej strony, jak też i strony Biblioteczki Kręgu Płaskiego Węzła, gdzie właśnie ukazała się 39 pozycja, autorstwa R. Baden-Powell'a "Gry Skautowe", nigdy w Polsce nie publikowana. 


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.