Chytry Żubr podążył do Wielkiego Gazdy !
Hm. Leszek Watycha HR urodził się w roku 1931. Z zawodu mgr inż. rolnik. Do harcerstwa wstąpił w 1947 roku do 49 Krakowskiej Drużyny Harcerzy im. Roberta Baden Powella. Po reaktywowaniu ZHP w grudniu 1956 powrócił do pracy harcerskiej w Szczepie "Huragan" im. Obrońców Westerplatte, gdzie pełnił funkcję drużynowego. Po roku 1959 pełnił funkcje drużynowego 20 Krakowskiej Drużyny Harcerzy im. Andrzeja Morro-Romockiego, a następnie 28 KDH im. Kazimierza Wielkiego. Drużyna ta w roku 1963 została włączona do Szczepu Lotniczego im. Żwirki i Wigury jako Dywizjon "Srebrzystych Ptaków". Prowadził ją do roku 1969.
W roku 1968 został Komendantem utworzonego Szczepu "Srebrzyste Ptaki", którym był do 01.12.1977, a następnie przenosi się do bratniego Szczepu "Słoneczne Drogi". Równolegle z pracą w drużynie i szczepie pełnił szereg funkcji w Komendzie Chorągwi i Komendzie Hufca Kleparz-Łobzow jako kierownik referatu obozów, młodszoharcerskiego, członka Komisji Rewizyjnej. Wieloletni członek Rady Hufca Kraków Kleparz-Łobzów i Krowodrza. Reprezentował "19" w Kręgu im. A. Małkowskiego. Należał do puszczańskiego Kręgu Czarnego Dębu, gdzie zostało nadane mu miano Chytry Żubr. Zmarł w dniu wczorajszym.
Pogrzeb hm. Leszka Watychy odbędzie się w piątek 13 VIII 2010 r. Msza św,o godz. 9.00 w kościele parafialnym, następnie przejście na cmentarz w Krzeszowicach (nowa część).

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.