Styropianowy pomnik Andrzeja Małkowskiego
Newsy PAP "Dziennik Polski": krakowski pomnik Andrzeja Małkowskiego, odsłaniany w sierpniu z wielką pompą przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, został wykonany ze styropianu.

Po odsłonięciu widok zaszokował harcerzy. Postać wcale nie jest podobna do oryginału. - Ze szczupłego i wysportowanego mężczyzny z laską skautowską w ręce, rzeźbiarz zrobił tłuściutkiego halabardnika - mówi Andrzej Żugaj, komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Cała prawda o posągu wyszła na jaw kilka dni później, gdy jakiś łobuz maczetą odciął Małkowskiemu dłoń. Wówczas okazało się, że niemal dwumetrowy posąg został wykonany ze zwykłego styropianu, a następnie pomalowany brązową farbą.
Harcerze sprzątnęli pomnik Małkowskiego z ulicy Karmelickiej i wstydliwie postawili w bramie kamienicy, twarzą do ściany. Nie zamierzają teraz za to "dzieło" zapłacić umówionych 12 tys. zł - informuje "Dziennik Polski".


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia września 14 2010 22:07:06

12 tys to chyba ten "artycha" powinien zapłacić ZHP za możliwość postawienia czegoś takiego na ulicy. Ten "pomnik" to prawdziwy skandal

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.