88% poparcia: Druh Szczurek i jego drużyna
NewsyRekord poparcia wśród kandydatów na prezydentów miast w ostatnich wyborach samorządowych zdobył w Gdyni Wojciech Szczurek.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza": Narzucił styl harcerski: sprawy mają być załatwiane w sposób prosty, uczciwie i dobrze. [...] Od 12 rządzi Gdynią i wszystko wskazuje, że właśnie ponownie wygrał wybory już w pierwszej turze. Dlaczego Wojciech Szczurek jest najpopularniejszym w Polsce prezydentem? Bo jest niezmiernie pracowity - przyznają to nawet jego oponenci. Bo trafnie odczytuje pragnienia gdynian, a do tego potrafi się reklamować i trzyma samorząd w żelaznym uścisku - dodają. Pełna odpowiedź jest jednak bardziej złożona. Nie tylko sam Szczurek bije rekordy popularności. Jego miasto zajmuje pierwsze miejsca w rankingach jakości życia.[...]
Wojtek otoczył się ludźmi, których zna od lat. Wielu, wśród nich jeden z zastępców, towarzyszy mu od czasów harcerstwa - mówi jeden ze współpracowników. - Partie nie narzucają mu współpracowników. - Narzucił styl harcerski: sprawy mają być załatwiane w sposób prosty, uczciwie i dobrze - opowiada inny. - Ale, jak ktoś coś zrobi źle, to idzie na dywan i się spowiada. Szczurek go obsztorcuje, ale złość szybko mu mija. To taki druh drużynowy.

Więcej: Artykuł w "Wyborczej"

Możemy tylko się cieszyć, że w polskim życiu publicznym słowo "harcerski" zaczyna znów znaczyć tyle co: dobry, porządny i uczciwy.

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.