Lata szkolne Andrzeja Małkowskiego
NewsyW ubiegły Piątek, 10 Grudnia, w krakowskim V Liceum im. Augusta Witkowskiego, dawnej I C.K. Wyższej Szkole Realnej, odbyło się uroczyste odsłonięcie płyty pamiątkowej poświęconej Andrzejowi Małkowskiemu, który był uczniem tej szkoły w latach 1902 - 1905.
W ten sposób przybył w Krakowie jeszcze jeden punkt na trasie szlakiem Twórcy Harcerstwa. Wicedyrektorka V Liceum, druhna harcmistrzyni Zdzisława Niwińska, wraz z kręgiem harcerek i harcerzy WSZYSTKICH organizacji harcerskich w Szkole, przygotowała piękną zbiórkę i sesję naukową poświęconą myśli Małkowskiego. Okolicznościową wystawę udostępniło Muzeum Harcerstwa z Warszawy. Okolicznościową laudację "Andrzej Małkowski w Krakowie" wygłosił hm. dr Janusz Wojtycza, zaś sesję otworzył wspaniałą gawędą prof. dr hab. Krzysztof Pałecki, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V L.O. które jest fundatorem tablicy.
Wiceprezydent Krakowa, Tadeusz Trzmiel powiedział, że jest to piękne uwieńczenie Stulecia Harcerstwa w Krakowie. Nasza redakcja pełniła patronat medialny tej zbiórce. Fot. Panda ( Kasia Niwińska) - zobacz zdjęcia z odsłonięcia

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.