Światowe Jamboree w Polsce w 2023?
Delegacja władz naczelnych ZHP oraz władz chorągwi odwiedziła polskich harcerzy na 22. Światowym Jamboree Skautowym. . Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komisarz zagraniczny hm. Rafał Bednarczyk, który
przybliżył ideę zorganizowania Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w roku 2023.
I w ten sposób dowiedzieliśmy się o idei zorganizowania Jambo w Polsce. Drugim źródłem info jest strona na Facebooku. "No comments" jak mawiają politycy......
http://www.facebook.com/zlotkadry#!/poland2023

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia sierpnia 17 2011 20:05:42

Nooo... Jak się sprzeda śmierdzących krokietów czy innego świństwa na 40k luda, albo da do jedzenia spaghetti po bolońsku zapominając dołożyć mięsa to można całkiem sporą kasę zrobić. Więc może jest o co zawalczyć.

103
Kurson dnia sierpnia 23 2011 02:21:27

Hola, hola! Bardzo krytyczne, wręcz szydercze podejście bije z tego newsa i pierwszego komentarza. Dlaczego? Myślałem, że ludzi z KPW nie dręczy syndrom "polskiego narzekania".

2
Wilk Samotnik dnia sierpnia 23 2011 21:42:18

Hola, hola Druhu Kursonie! Szyderczo ? Jesteś po Polsku nadwrażliwy nawet na najcieńszy ślad krytyki! My już dawno przyzwyczailiśmy się do bycia szydercami, trollami internetowymi i innymi takimi. Otóż "prawdziwa cnota krytyki się nie boi" Kursonie ! A co do Jamboree, dopiero co druh Skarbnik proponował ZAWIESZENIE naszego członkostwa w WOSM i WAGGGS a tu proszę ! Po drugie, jako KPW dobrze i dość boleśnie pamiętamy JAK nas potraktowano, gdy na dwa lata przed Zlotem Stulecia, proponowaliśmy jak najszerszy udział w jego organizacji ! Ech, a tu tylko z naszej strony "no comments" drogi druhu, TYLKO tyle ! Hola Hola Kursonie, to jeszcze nie ..."krytykanctwo" ! Natomiast Sikor ma pełne prawo do WŁASNYCH opinii Wink

10
MaciekP dnia września 11 2011 17:56:04

Pomysł jest nawet fajny. Moja córka będzie akurat w wieku starszoharcersko/wędrowniczym, więc będzie mogła skorzystać. Problem leży gdzie indziej:
1. podjęcie takiej inicjatywy, to zobowiązanie CAŁEJ organizacji, a to oznacza, że w tej sprawie CAŁA organizacja powinna się wypowiedzieć. Podejmowanie zobowiązań w imieniu CAŁEJ organizacji przez Zarząd, którego członkowie za 12 lat nie będą nią kierowali, jest IMHO nadużyciem. Taką decyzję należałoby podjąć w trybie uchwały Zjazdu ZHP po przedyskutowaniu tego w hufcach i chorągwiach, gdyż oznacza ona, że ostatnie 4 lata przed Jambo, to praca programowa i organizacyjna wszystkich jednostek Związku.
2. powstaje pytanie, czy dotychczasowe doświadczenia zlotowe ZHP upoważniają do rzucania się na tak głęboką wodę i czy nie jest to kolejne "mierzenie sił na zamiary" w tym bardziej negatywnym ujęciu, jakim jest podjęcie się przez władze RP organizacji EURO-2012. Osobiście mam co do tego mocne wątpliwości. Gorzej, że za nieadekwatne do możliwości zobowiązanie obecnego zarządu obciąży zarząd kierujący Związkiem za trzy kadencje.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.