Para prezydencka na Zlocie Harcerstwa w Łagiewnikach
Wcześniej prezydent Bronisław Komorowski z małżonką odebrał defiladę blisko 2 tys. harcerzy. W zamierzeniu organizatorów zlotu defilada była okazją do zademonstrowania patriotyzmu, harcerskich ideałów oraz chęci służby Bogu, Ojczyźnie i bliskim.

Oprócz prezydenckiej pary na trybunie honorowej na placu o. Adama Studzińskiego pod Wawelem byli m.in. przedstawiciele pięciu organizacji harcerskich uczestniczących w zlocie, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miasta i województwa. Meldunek o gotowości do defilady złożył prezydentowi komendant zlotu harcmistrz Krzysztof Jerzy Piaseczny.

Harcerze maszerowali w rytm orkiestry wojskowej, oddając honory przed trybuną. W Defiladzie Zlotu 100-lecia Harcerstwa poczty sztandarowe niosły sztandary organizacji, chorągwi, hufców i drużyn harcerskich.

Na końcu kolumny maszerowały delegacje z kwiatami; wiązanki złożono następnie w Katedrze Wawelskiej i w kryptach na sarkofagach: św. Stanisława i św. Jadwigi oraz Józefa Piłsudskiego, gen. Władysława Sikorskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich.
Wiązankę kwiatów harcerze złożyli też pod Krzyżem Katyńskim.
Po harcersskiej defiladzie prezydent Komorowski razem z małżonką odwiedził wystawę zorganizowaną na pl. O. Adama Studzińskiego "Całym życiem - przygoda XXI", prezentującą najważniejsze harcerskie ideały i wybitne postacie związane z ruchem harcerskim. (PAP, inf. własna)


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.