Projekt ustawy o działalności harcerskiej
W czwartek 21 marca 2013 r. w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa, w trakcie którego rozmawiano na temat poselskiego projektu ustawy o harcerstwie.

W spotkaniu obok parlamentarzystów wchodzących w skład zespołu i przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyli przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Federacji Skautingu Europejskiego oraz Stowarzyszenia Harcerskiego.

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa przedłożył do konsultacji organizacjom harcerskim roboczy projekt ustawy opisującej działalność harcerską, wprowadzającej ochronę symboli ruchu, określającej tryb rejestracji organizacji harcerskich, ich subwencjonowanie oraz zmieniającej przepisy innych ustaw, w taki sposób, aby ułatwić prowadzenie działalności wychowawczej z wykorzystaniem tradycyjnych i charakterystycznych dla harcerstwa środków.
Następne spotkanie, w trakcie którego organizacje odniosą się do przygotowanego projektu, zaplanowano na 17 kwietnia 2013 r.

>>> Plik projektu ustawy do pobrania <<<


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

9
19kldh dnia maja 07 2013 11:41:12

Obecny projekt ustawy jest kiepski ale komentarze niektórych polityków i dziennikarzy są .....

Dlatego polecam:
http://www.kpw.or...eadmore=60

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.