Nowy numer

No cóż, troszkę nam się podziało od poprzedniego numeru. Oczywiście wszystko było zaplanowane, to znaczy zaplanowany był Zjazd Nadzwyczajny ZHP jednak zupełną niewiadomą były zmiany które nastąpią. Po Zjeździe już wiemy - zmian zbyt wielu nie ma. Czy to dobrze? Ocena tego stanu rzeczy zależy oczywiście od świadomości i poglądów oceniającego. Moim zdaniem, zmiany dążące do wzmocnienia Rad, to bardzo dobry kierunek. Właśnie tak powinna wyglądać droga do rozdzielenia działalności gospodarczej od wychowawczej i tu pojawia się pewien niedostyt. Chciałbym by zmiany poszły znacznie dalej. No ale cóż, trzeba się cieszyć z tego co jest. 

Najbardziej jednak znaczącą jest zmiana brzmienia 10 punktu prawa harcerskiego. Tą zmianę już znacznie trudniej ocenić. Wzbudziła ona szeroką dyskusję i oczywiście podzieliła dość mocno instruktorskie gremia. W numerze mamy głosy takich znaczących harcerskich autorytetów, jak Marek Gajdziński czy Bogusław Śliwerski. Wyraźnie nie podoba się im zmiana, podobnie zresztą jak i mnie. Jest jednak również głos Tadeusza Perzanowskiego, któremu absolutnie nie można odmówić pragmatycznego podejścia do sprawy. Jest bardzo kompetentny i nie sposób nie zgodzić się z przywoływanymi tam argumentami. W moim odczuciu wypływa z niego pełna racja! Jednak, mam uwagę co do poziomu rozwoju którego dotyczą te argumenty. Od ćwika w górę, a Prawo Harcerskie, w swojej redakcji, jest przeznaczone głównie do osób młodszych... Nie ma rady, to po prostu  trzeba przeczytać i wyrobić sobie swoje własne zdanie.

W ten sposób wstępniak prawie cały został poświęcony jednemu tematowi, a w numerze przecież jest ich więcej! Zapraszam więc do czytania i przeglądania również pozostałych artykułów, bo mam wrażenie, że ich poziom jest naprawdę niezły, a przede wszystkim są po prostu fajne... 


To tyle. Tylko tyle I aż tyle. Mamy nadzieje że będzie Ci się Czytelniku podobać.

2/2017Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.