Marian Miszczuk, "Jan Rossman, pseudonim Wacek" - POLECAMY !!!
Bardzo chciałem napisać dobrą książkę - bez pośpiechu, dopieszczając ją powoli i skutecznie. Udało mi się to z książką o Janie Rossmanie. Ta książka to 3 lata pracy mojej i wielu innych osób, które pomagały mi, dostarczając materiały, szukając zdjęć, które dawały swój czas odpowiadając na liczne pytania. Ta książka dała mi możliwość wykorzystania wiedzy, którą gromadziłem przez tyle lat. Nie jest bowiem tylko książką o jej bohaterze, Janie Rossmanie. Jest to książka o czasach, w których żył i ludziach, z którymi przyszło mu żyć. Nie jest to ładna, poprawnie historyczna bajeczka, ale opis tragicznych lat okupacji powstania warszawskiego. Jest to też analiza wyborów, jakich musiał dokonywać bohater i jego najbliżsi - wracać do kraju, czy zostać na emigracji. Pracować społecznie w ZHP, ale na jakich warunkach i jak określić granice kompromisu.

Książkę tę wydałem dzięki wsparciu i pomocy pani Danuty Rossman, bez żadnego innego wsparcia finansowego, w niewielkim nakładzie. Bardzo bym chciał, by trafiła w dobre ręce.
Marian Miszczuk

Egzemplarz kosztuje 25 zł. Nakład jest niewielki. Przy zamówieniu 5 i więcej egzemplarzy wysyłka książek gratis.
marian.miszczuk@acn.waw.pl

Marian Miszczuk, Jan Rossman pseudonim "Wacek", Wydawnictwo Tomiko, Warszawa 2009, s. 240 - w tym 70 ilustracji na papierze e-book.


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.