Wieści z ZAWISZY
NewsyObradująca w dniach 5-6 września 2009 r. w Chateau-Landon we Francji Rada Federalna Międzynarodowego Związku Przewodniczek i Skautów Europy (zwana również Federacją Skautingu Europejskiego) wybrała Polaka na funkcję Komisarza Federalnego. Przez najbliższe 3 lata Zbigniew Minda z Radomia będzie kierował pracami federacji.


Zbigniew Minda


Federacja Skautingu Europejskiego skupia ponad 60 000 młodych chłopców i dziewcząt z takich krajów europejskich jak Francja, Włochy, Polska, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Węgry, Rumunia, Austria, Szwajcaria. FSE praktykuje tradycyjny skauting Baden-Powella, proponując młodym w wieku od 8 do 24 lat komplementarny system wychowania, będący międzynarodową wspólnotą modlitwy i działania.
W 2003r. FSE została uznana przez Stolicę Apostolską jako prywatne stowarzyszenia wiernych. Oprócz stowarzyszeń katolickich, w ramach FSE znajdują miejsce również stowarzyszenia prawosławne i ewangelickie.
Zbigniew Minda był wieloletnim naczelnikiem Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE, które pozostaje trzecią pod względem liczebności organizacją harcerską w Polsce. Jako główny architekt zlotu skautowego Eurojam 2003, gromadzącego w sierpniu 2003r. w miejscowości Żelazko k. Ogrodzieńca ponad 9000 skautów z całej Europy i Kanady, dał się rozpoznać jako doskonały organizator i praktyk pedagogiki harcerskiej.

Źródło: http://www.radom.pl/

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.