Nawigacja
Artykuły: Harcerski System Kształcenia
phm. Agnieszka Fietkiewicz-Zapalska: O Kursie Kadry Kształcącej okiem uczestnika

Czy KKK jest dla każdego zajmującego się kształceniem? Czy szkolenia specjalnościowe to też kształcenie?
Subiektywna ocena Kursu Kadry Kształcącej przez specjalnościowca.


phm. Agnieszka Fietkiewicz-Zapalska: Praca metodą harcerską na kursie HSZ

Są instruktorzy harcerscy, którzy twierdzą, że specjalności są „be”, że to nie jest prawdziwe harcerstwo, że to są zainteresowania, że to jest kółko wzajemnej adoracji, że nie ma tu wychowania, a w ogóle to „Specjalności musza być zlikwidowane”. Przyjrzyjmy się obecności metody harcerskiej na kursie Harcerskiej Służby Zabezpieczenia.


pwd Juliusz Idzikowski: Fazy rozwoju wychowawcy...

Mam właśnie egzaminy z pedagogiki i psychologii. Przerabiając materiał, wpadłem na ciekawy schemat odnoszący się do pracy nauczyciela. Są to tak uniwersalne zasady pracy z jakąś grupą młodszych osób, że są użyteczne również w pracy drużynowych czy zastępowych.


Wielka zmiana w ZHP

Wszystko jest kwestią świadomości. Zanim człowiek zacznie coś oceniać, powinien zbudować w sobie świadomość całości sprawy. Jednak dzisiaj ludzie często bywają pochopni w swych osądach. Być może to syndrom czasów. Na fb nieustannie migają wiadomości i newsy, nie pozwalając nikomu nad niczym się zastanowić. Szybciej, więcej i... byle jak.  


Wywiad z podopieczną in spe harcmistrzynią

Wywiad przeprowadzony przez opiekuna próby harcmistrzowskiej hm. Sławomira Postka ze swoją podopieczną phm. Agnieszką Fietkiewicz-Zapalską dany KSI jako raport z realizacji próby instruktorskiej.