Nawigacja
Numer III-IV/2023
HR - Numer III-IV/2023

Biały Niedźwiedź:

W Redakcji HR nastąpiły nagłe zmiany. Nasz redakcyjny Druh, Skrzętny Gawron odszedł na Wieczną Wartę. Czesław był Twórcą i wieloletnim animatorem Kręgu Płaskiego Węzła, ruchu metodycznego, któremu nasza Redakcja patronowała od chwili powstania tego Ruchu. 

 

Biały Niedźwiedź:

Wydawało by się, że harcerstwo nie musi się organizować do życia na łonie przyrody w jakiś wyjątkowy sposób. Sama tradycja harcerska niesie przecież w sobie przekonanie, że więź z przyrodą nierozerwalnie łączy się z pracą harcerską. Mówi też o tej więzi Prawo Harcerskie. Trudno sobie wyobrazić, by rzeczywistość mogła odbiegać od tego obrazu. A jednak, gdy obserwuję choćby obozy harcerskie, to dochodzę do wniosku , że współcześnie odwróciliśmy się do przyrody plecami.

 


hm Jerzy Baryka

Od dawna mamy w harcerstwie miłośników ozdabiania mundurów wszelakimi przywieszkami, plakietkami, dystynkcjami. I nie jest to zawsze regulaminowe zdobnictwo. 


Biblioteka Kręgu Płaskiego Węzła

W naszej Bibliotece Płaskiego Węzła pojawiły sie dwie ciekawe pozycje:

  • "Skauting Morski i Wiedza żeglarska dla chłopców" - Warington Baden-Powell
  • „My Adventures as a Spy - Moje przygody Szpiega” - Robert Baden-Powell
  • "Gawędy dla Skautów, opowiedziane przy ognisku" - Robert Baden-Powell

Polecamy na www.text.bci.pl, już do nabycia!

 


Cole z: www.ScoutSmarts.com

Hej! Jestem Cole, skaut stojący za stroną ScoutSmarts.com. Zdobyłem stopień Skauta Orlego kilka lat temu, a po tej próbie zdobyłem praktykę, jak być niezawodnym drużynowym. Choć wtedy nie zdawałem sobie z tego sprawy, harcerstwo pomogło mi ukształtować moje życie! Chociaż nie mogę powiedzieć mojemu przyszłemu życiu tego, co wiem teraz, mogę przekazać wam całą mądrą harcerską wiedzę, którą chciałem poznać, gdy dopiero zaczynałem.


Minął rok pełnoskalowej wojny za naszą wschodnią granicą i wbrew temu, co wszyscy sądzili, Ukraińcy bronią się dzielnie.

 

Wędrujący Płomień

Pamiętam dokładnie nasze pierwsze spotkanie - to było we wrześniu 2005 roku. Umówieni byliśmy na szkolnym boisku przy wejściu do harcówki Dziewiętnastki. To był mój powrót do harcerstwa - po przerwie z powodów "naukowo - militarnych". Przyjechał swoim starym "maluchem", jak zawsze - lekko spóźniony, bo bardzo często załatwiał kilka spraw jednocześnie. Wszystkie te sprawy miał zwyczaj doprowadzać do końca. Taki był Druh Czesław.

 


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.